django - en to pl translation catalogue (20 entries)

en: The base GIS field.
pl: Pole bazowe GIS.

en: The base Geometry field — maps to the OpenGIS Specification Geometry type.
pl: Pole bazowe Geometrii — mapowane na typ Geometry specyfikacji OpenGIS.

en: Point
pl: Punkt

en: Line string
pl: Ścieżka

en: Polygon
pl: Wielokąt

en: Multi-point
pl: Zbiór punktów

en: Multi-line string
pl: Zbiór ścieżek

en: Multi polygon
pl: Zbiór wielokątów

en: Geometry collection
pl: Zbiór geometrii

en: Extent Aggregate Field
pl: Pole Zasięgu Agregacji

en: Raster Field
pl: Pole Rastrowe

en: No geometry value provided.
pl: Brak wartości geometrii.

en: Invalid geometry value.
pl: Błędna wartość geometrii.

en: Invalid geometry type.
pl: Błędny typ geometrii.

en: An error occurred when transforming the geometry to the SRID of the geometry form field.
pl: Wystąpił błąd podczas przekształcania geometrii do SRID pola formularza geometrii.

en: Delete all Features
pl: Usuń wszystkie Elementy

en: WKT debugging window:
pl: Okno debugowania WKT:

en: Debugging window (serialized value)
pl: Okno debugowania (wartość zserializowana)

en: No feeds are registered.
pl: Brak zarejestrowanych kanałów informacyjnych.

en: Slug %r isn’t registered.
pl: Slug %r nie jest zarejestrowany.
