django - en to pt translation catalogue (21 entries)

en: GIS
pt: SIG

en: The base GIS field.
pt: O campo GIS base.

en: The base Geometry field -- maps to the OpenGIS Specification Geometry type.
pt: O campo de Geometria base -- mapeia para o tipo de Geometria de Especificação do OpenGIS.

en: Point
pt: Ponto

en: Line string
pt: Linha

en: Polygon
pt: Polígono

en: Multi-point
pt: Multi-ponto

en: Multi-line string
pt: Multi-linha

en: Multi polygon
pt: Multi-polígono

en: Geometry collection
pt: Coleção geométrica

en: Extent Aggregate Field
pt: Extender Campo Agregado

en: Raster Field
pt: Campo Raster

en: No geometry value provided.
pt: Não foi submetido nenhum valor do tipo geometria.

en: Invalid geometry value.
pt: Valor inválido de geometria.

en: Invalid geometry type.
pt: Tipo inválido de geometria.

en: An error occurred when transforming the geometry to the SRID of the geometry form field.
pt: Ocorreu um erro na transformação da geometria para o SRID da geometria do campo do formulário.

en: Delete all Features
pt: Eliminar todas as Caraterísticas

en: WKT debugging window:
pt: Janela de depuração de WKT:

en: Debugging window (serialized value)
pt: Janela de depuração (valor serializado)

en: No feeds are registered.
pt: Nenhum feed está registado.

en: Slug %r isn't registered.
pt: O slug %r não está registado.
