django - en to ru translation catalogue (21 entries)

en: GIS
ru: ГИС

en: The base GIS field.
ru: Базовое ГИС-поле.

en: The base Geometry field — maps to the OpenGIS Specification Geometry type.
ru: Базовое геометрическое поле. Соответствует типу OpenGIS Specification Geometry.

en: Point
ru: Точка

en: Line string
ru: Ломаная

en: Polygon
ru: Многоугольник

en: Multi-point
ru: Набор точек

en: Multi-line string
ru: Набор ломаных

en: Multi polygon
ru: Набор многоугольников

en: Geometry collection
ru: Набор геометрических объектов

en: Extent Aggregate Field
ru: Поле, агрегирующее площадь или объём

en: Raster Field
ru: Растровое поле

en: No geometry value provided.
ru: Не указано значение геометрии.

en: Invalid geometry value.
ru: Неверное значение геометрии.

en: Invalid geometry type.
ru: Неверный тип геометрического объекта.

en: An error occurred when transforming the geometry to the SRID of the geometry form field.
ru: Произошла ошибка во время преобразования геометрического объекта в SRID.

en: Delete all Features
ru: Удалить все объекты

en: WKT debugging window:
ru: Окно отладки WKT:

en: Debugging window (serialized value)
ru: Отладочное окно (сериализованные значения)

en: No feeds are registered.
ru: Нет зарегистрированных фидов.

en: Slug %r isn’t registered.
ru: Слаг %r не зарегистрирован.
