django - en to sv translation catalogue (19 entries)

en: The base GIS field.
sv: Basklassen för GIS-fält.

en: The base Geometry field — maps to the OpenGIS Specification Geometry type.
sv: Basklassen för geometri-fält -- motsvarar ”Geometry”-typen i OpenGIS-specifikationen.

en: Point
sv: Punkt

en: Line string
sv: Linjesegment

en: Multi-point
sv: Multipunkt

en: Multi-line string
sv: Multilinjesegment

en: Multi polygon
sv: Multipolygon

en: Geometry collection
sv: Geometrisamling

en: Extent Aggregate Field
sv: Fält för sammanlagd yta

en: Raster Field
sv: Rasterfält

en: No geometry value provided.
sv: Inget geometriskt värde angivet.

en: Invalid geometry value.
sv: Ogiltigt geometrivärde.

en: Invalid geometry type.
sv: Ogiltig geometrityp

en: An error occurred when transforming the geometry to the SRID of the geometry form field.
sv: Ett fel uppstod under transformering till SRID:t hos formulärsfältet.

en: Delete all Features
sv: Ta bort alla attribut

en: WKT debugging window:
sv: WKT felsökningsfönster:

en: Debugging window (serialized value)
sv: Felsökningsfönster (serialiserat värde)

en: No feeds are registered.
sv: Inga flöden är registrerade.

en: Slug %r isn’t registered.
sv: Slugen %r är inte registrerad.
