django - en to tr translation catalogue (20 entries)

en: The base GIS field.
tr: Temel GIS alanı.

en: The base Geometry field — maps to the OpenGIS Specification Geometry type.
tr: Temel Geometri alanı — OpenGIS Özellikleri Geometri türüyle eşlenir.

en: Point
tr: Nokta

en: Line string
tr: Satır dizgisi

en: Polygon
tr: Çokgen

en: Multi-point
tr: Çok noktalı

en: Multi-line string
tr: Çok satırlı dizgi

en: Multi polygon
tr: Çoklu çokgen

en: Geometry collection
tr: Geometri koleksiyonu

en: Extent Aggregate Field
tr: Toplama Alanını Genişlet

en: Raster Field
tr: Tarama Alanı

en: No geometry value provided.
tr: Verilen hiç geometri değeri yok.

en: Invalid geometry value.
tr: Geçersiz geometri değeri.

en: Invalid geometry type.
tr: Geçersiz geometri türü.

en: An error occurred when transforming the geometry to the SRID of the geometry form field.
tr: Geometri verisi geometri form alanının SRID değerine dönüştürülürken bir hata meydana geldi.

en: Delete all Features
tr: Tüm Özellikleri Sil

en: WKT debugging window:
tr: WKT hata ayıklama penceresi:

en: Debugging window (serialized value)
tr: Hata ayıklama penceresi (serileştirilmiş değer)

en: No feeds are registered.
tr: Hiçbir besleme kayıtlı değil.

en: Slug %r isn’t registered.
tr: %r kısaltması kayıtlı değil.
