django - en to cy translation catalogue (48 entries)

en: Humanize
cy: Dynoli

en: th
cy: edd

en: st
cy: af

en: nd
cy: ail

en: rd
cy: ydd

en: %(value).1f million | %(value).1f million
cy[0]: %(value).1f miliwn
cy[1]: %(value).1f miliwn
cy[2]: %(value).1f miliwn
cy[3]: %(value).1f miliwn

en: %(value)s million | %(value)s million
cy[0]: %(value)s miliwn
cy[1]: %(value)s miliwn
cy[2]: %(value)s miliwn
cy[3]: %(value)s miliwn

en: %(value).1f billion | %(value).1f billion
cy[0]: %(value).1f biliwn
cy[1]: %(value).1f biliwn
cy[2]: %(value).1f biliwn
cy[3]: %(value).1f biliwn

en: %(value)s billion | %(value)s billion
cy[0]: %(value)s biliwn
cy[1]: %(value)s biliwn
cy[2]: %(value)s biliwn
cy[3]: %(value)s biliwn

en: %(value).1f trillion | %(value).1f trillion
cy[0]: %(value).1f triliwn
cy[1]: %(value).1f triliwn
cy[2]: %(value).1f triliwn
cy[3]: %(value).1f triliwn

en: %(value)s trillion | %(value)s trillion
cy[0]: %(value)s triliwn
cy[1]: %(value)s triliwn
cy[2]: %(value)s triliwn
cy[3]: %(value)s triliwn

en: %(value).1f quadrillion | %(value).1f quadrillion
cy[0]: %(value).1f cwadriliwn
cy[1]: %(value).1f cwadriliwn
cy[2]: %(value).1f cwadriliwn
cy[3]: %(value).1f cwadriliwn

en: %(value)s quadrillion | %(value)s quadrillion
cy[0]: %(value)s cwadriliwn
cy[1]: %(value)s cwadriliwn
cy[2]: %(value)s cwadriliwn
cy[3]: %(value)s cwadriliwn

en: %(value).1f quintillion | %(value).1f quintillion
cy[0]: %(value).1f cwintiliwn
cy[1]: %(value).1f cwintiliwn
cy[2]: %(value).1f cwintiliwn
cy[3]: %(value).1f cwintiliwn

en: %(value)s quintillion | %(value)s quintillion
cy[0]: %(value)s cwintiliwn
cy[1]: %(value)s cwintiliwn
cy[2]: %(value)s cwintiliwn
cy[3]: %(value)s cwintiliwn

en: %(value).1f sextillion | %(value).1f sextillion
cy[0]: %(value).1f secstiliwnfm
cy[1]: %(value).1f secstiliwnfm
cy[2]: %(value).1f secstiliwnfm
cy[3]: %(value).1f secstiliwnfm

en: %(value)s sextillion | %(value)s sextillion
cy[0]: %(value)s secstiliwn
cy[1]: %(value)s secstiliwn
cy[2]: %(value)s secstiliwn
cy[3]: %(value)s secstiliwn

en: %(value).1f septillion | %(value).1f septillion
cy[0]: %(value).1f septiliwn
cy[1]: %(value).1f septiliwn
cy[2]: %(value).1f septiliwn
cy[3]: %(value).1f septiliwn

en: %(value)s septillion | %(value)s septillion
cy[0]: %(value)s septiliwn
cy[1]: %(value)s septiliwn
cy[2]: %(value)s septiliwn
cy[3]: %(value)s septiliwn

en: %(value).1f octillion | %(value).1f octillion
cy[0]: %(value).1f octiliwn
cy[1]: %(value).1f octiliwn
cy[2]: %(value).1f octiliwn
cy[3]: %(value).1f octiliwn

en: %(value)s octillion | %(value)s octillion
cy[0]: %(value)s octiliwn
cy[1]: %(value)s octiliwn
cy[2]: %(value)s octiliwn
cy[3]: %(value)s octiliwn

en: %(value).1f nonillion | %(value).1f nonillion
cy[0]: %(value).1f noniliwn
cy[1]: %(value).1f noniliwn
cy[2]: %(value).1f noniliwn
cy[3]: %(value).1f noniliwn

en: %(value)s nonillion | %(value)s nonillion
cy[0]: %(value)s noniliwn
cy[1]: %(value)s noniliwn
cy[2]: %(value)s noniliwn
cy[3]: %(value)s noniliwn

en: %(value).1f decillion | %(value).1f decillion
cy[0]: %(value).1f dengiliwn
cy[1]: %(value).1f dengiliwn
cy[2]: %(value).1f dengiliwn
cy[3]: %(value).1f dengiliwn

en: %(value)s decillion | %(value)s decillion
cy[0]: %(value)s dengiliwn
cy[1]: %(value)s dengiliwn
cy[2]: %(value)s dengiliwn
cy[3]: %(value)s dengiliwn

en: %(value).1f googol | %(value).1f googol
cy[0]: %(value).1f gwgol
cy[1]: %(value).1f gwgol
cy[2]: %(value).1f gwgol
cy[3]: %(value).1f gwgol

en: %(value)s googol | %(value)s googol
cy[0]: %(value)s gwgol
cy[1]: %(value)s gwgol
cy[2]: %(value)s gwgol
cy[3]: %(value)s gwgol

en: one
cy: un

en: two
cy: dau

en: three
cy: tri

en: four
cy: pedwar

en: five
cy: pump

en: six
cy: chwech

en: seven
cy: saith

en: eight
cy: wyth

en: nine
cy: naw

en: today
cy: heddiw

en: tomorrow
cy: fory

en: yesterday
cy: ddoe

[ctx: naturaltime]
en: %(delta)s ago
cy: %(delta)s yn ôl

en: now
cy: nawr

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: a second ago | %(count)s seconds ago
cy[0]: un eiliad yn ôl
cy[1]: %(count)s eiliad yn ôl
cy[2]: %(count)s eiliad yn ôl
cy[3]: %(count)s eiliad yn ôl

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: a minute ago | %(count)s minutes ago
cy[0]: un munud yn ôl
cy[1]: %(count)s munud yn ôl
cy[2]: %(count)s munud yn ôl
cy[3]: %(count)s munud yn ôl

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: an hour ago | %(count)s hours ago
cy[0]: un awr yn ôl
cy[1]: %(count)s awr yn ôl
cy[2]: %(count)s awr yn ôl
cy[3]: %(count)s awr yn ôl

[ctx: naturaltime]
en: %(delta)s from now
cy: %(delta)s o nawr

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: a second from now | %(count)s seconds from now
cy[0]: un eiliad o nawr
cy[1]: %(count)s eiliad o nawr
cy[2]: %(count)s eiliad o nawr
cy[3]: %(count)s eiliad o nawr

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: a minute from now | %(count)s minutes from now
cy[0]: un munud o nawr
cy[1]: %(count)s funud o nawr
cy[2]: %(count)s munud o nawr
cy[3]: %(count)s munud o nawr

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: an hour from now | %(count)s hours from now
cy[0]: un awr o nawr
cy[1]: %(count)s awr o nawr
cy[2]: %(count)s awr o nawr
cy[3]: %(count)s awr o nawr
