django - en to mk translation catalogue (48 entries)

en: Humanize
mk: Хуманизирање

en: th
mk: ти

en: st
mk: ви

en: nd
mk: ри

en: rd
mk: ти

en: %(value).1f million | %(value).1f million
mk[0]: %(value).1f милион
mk[1]: %(value).1f милиони

en: %(value)s million | %(value)s million
mk[0]: %(value)s милион
mk[1]: %(value)s милиони

en: %(value).1f billion | %(value).1f billion
mk[0]: %(value).1f милијарда
mk[1]: %(value).1f милијарди

en: %(value)s billion | %(value)s billion
mk[0]: %(value)s милијарда
mk[1]: %(value)s милијарди

en: %(value).1f trillion | %(value).1f trillion
mk[0]: %(value).1f трилион
mk[1]: %(value).1f трилиони

en: %(value)s trillion | %(value)s trillion
mk[0]: %(value)s трилион
mk[1]: %(value)s трилиони

en: %(value).1f quadrillion | %(value).1f quadrillion
mk[0]: %(value).1f  квадрилион
mk[1]: %(value).1f  квадрилиони

en: %(value)s quadrillion | %(value)s quadrillion
mk[0]: %(value)s квадрилион
mk[1]: %(value)s квадрилиони

en: %(value).1f quintillion | %(value).1f quintillion
mk[0]: %(value).1f квинтилион
mk[1]: %(value).1f квинтилиони

en: %(value)s quintillion | %(value)s quintillion
mk[0]: %(value)s квинтилион
mk[1]: %(value)s квинтилиони

en: %(value).1f sextillion | %(value).1f sextillion
mk[0]: %(value).1f секстилион
mk[1]: %(value).1f секстилиони

en: %(value)s sextillion | %(value)s sextillion
mk[0]: %(value)s секстилион
mk[1]: %(value)s секстилиони

en: %(value).1f septillion | %(value).1f septillion
mk[0]: %(value).1f септилион
mk[1]: %(value).1f септилиони

en: %(value)s septillion | %(value)s septillion
mk[0]: %(value)s септилион
mk[1]: %(value)s септилиони

en: %(value).1f octillion | %(value).1f octillion
mk[0]: %(value).1f октилион
mk[1]: %(value).1f октилиони

en: %(value)s octillion | %(value)s octillion
mk[0]: %(value)s октилион
mk[1]: %(value)s октилиони

en: %(value).1f nonillion | %(value).1f nonillion
mk[0]: %(value).1f нонилион
mk[1]: %(value).1f нонилиони

en: %(value)s nonillion | %(value)s nonillion
mk[0]: %(value)s нонилион
mk[1]: %(value)s нонилиони

en: %(value).1f decillion | %(value).1f decillion
mk[0]: %(value).1f децилион
mk[1]: %(value).1f децилиони

en: %(value)s decillion | %(value)s decillion
mk[0]: %(value)s децилион
mk[1]: %(value)s децилиони

en: %(value).1f googol | %(value).1f googol
mk[0]: %(value).1f гугол
mk[1]: %(value).1f гуголи

en: %(value)s googol | %(value)s googol
mk[0]: %(value)s гугол
mk[1]: %(value)s гуголи

en: one
mk: еден

en: two
mk: две

en: three
mk: три

en: four
mk: четри

en: five
mk: пет

en: six
mk: шест

en: seven
mk: седум

en: eight
mk: осум

en: nine
mk: девет

en: today
mk: денес

en: tomorrow
mk: утре

en: yesterday
mk: вчера

[ctx: naturaltime]
en: %(delta)s ago
mk: пред %(delta)s

en: now
mk: сега

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: a second ago | %(count)s seconds ago
mk[0]: пред %(count)s секундa
mk[1]: пред %(count)s секунди

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: a minute ago | %(count)s minutes ago
mk[0]: пред %(count)s минутa
mk[1]: пред %(count)s минути

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: an hour ago | %(count)s hours ago
mk[0]: пред %(count)s час
mk[1]: пред %(count)s часа

[ctx: naturaltime]
en: %(delta)s from now
mk: %(delta)s од сега

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: a second from now | %(count)s seconds from now
mk[0]: за %(count)s секундa од сега
mk[1]: за %(count)s секунди од сега

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: a minute from now | %(count)s minutes from now
mk[0]: за %(count)s минута од сега
mk[1]: за %(count)s минути од сега

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: an hour from now | %(count)s hours from now
mk[0]: за %(count)s час од сега
mk[1]: за %(count)s часа од сега
