django - en to os translation catalogue (41 entries)

en: th
os: -ӕм

en: st
os: -аг

en: nd
os: -аг

en: rd
os: -аг

en: %(value).1f million | %(value).1f million
os[0]: %(value).1f милуан
os[1]: %(value).1f милуан

en: %(value)s million | %(value)s million
os[0]: %(value)s милуан
os[1]: %(value)s милуан

en: %(value).1f billion | %(value).1f billion
os[0]: %(value).1f биллон
os[1]: %(value).1f биллион

en: %(value)s billion | %(value)s billion
os[0]: %(value)s биллион
os[1]: %(value)s биллион

en: %(value).1f trillion | %(value).1f trillion
os[0]: %(value).1f триллион
os[1]: %(value).1f триллион

en: %(value)s trillion | %(value)s trillion
os[0]: %(value)s триллион
os[1]: %(value)s триллион

en: %(value).1f quadrillion | %(value).1f quadrillion
os[0]: %(value).1f къуадриллион
os[1]: %(value).1f къуадриллион

en: %(value)s quadrillion | %(value)s quadrillion
os[0]: %(value)s къуадриллион
os[1]: %(value)s къуадриллион

en: %(value).1f quintillion | %(value).1f quintillion
os[0]: %(value).1f къуинтиллион
os[1]: %(value).1f къуинтиллион

en: %(value)s quintillion | %(value)s quintillion
os[0]: %(value)s къуинтиллион
os[1]: %(value)s къуинтиллион

en: %(value).1f sextillion | %(value).1f sextillion
os[0]: %(value).1f секстиллион
os[1]: %(value).1f секстиллион

en: %(value)s sextillion | %(value)s sextillion
os[0]: %(value)s секстиллион
os[1]: %(value)s секстиллион

en: %(value).1f septillion | %(value).1f septillion
os[0]: %(value).1f септиллион
os[1]: %(value).1f септиллион

en: %(value)s septillion | %(value)s septillion
os[0]: %(value)s септиллион
os[1]: %(value)s септиллион

en: %(value).1f octillion | %(value).1f octillion
os[0]: %(value).1f октиллион
os[1]: %(value).1f октиллион

en: %(value)s octillion | %(value)s octillion
os[0]: %(value)s октиллион
os[1]: %(value)s октиллион

en: %(value).1f nonillion | %(value).1f nonillion
os[0]: %(value).1f нониллион
os[1]: %(value).1f нониллион

en: %(value)s nonillion | %(value)s nonillion
os[0]: %(value)s нониллион
os[1]: %(value)s нониллион

en: %(value).1f decillion | %(value).1f decillion
os[0]: %(value).1f дециллион
os[1]: %(value).1f дециллион

en: %(value)s decillion | %(value)s decillion
os[0]: %(value)s дециллион
os[1]: %(value)s дециллион

en: %(value).1f googol | %(value).1f googol
os[0]: %(value).1f гугол
os[1]: %(value).1f гугол

en: %(value)s googol | %(value)s googol
os[0]: %(value)s гугол
os[1]: %(value)s гугол

en: one
os: иу

en: two
os: дыууӕ

en: three
os: ӕртӕ

en: four
os: цыппар

en: five
os: фондз

en: six
os: ӕхсӕз

en: seven
os: авд

en: eight
os: аст

en: nine
os: фараст

en: today
os: абон

en: tomorrow
os: сом

en: yesterday
os: знон

[ctx: naturaltime]
en: %(delta)s ago
os: %(delta)s раздӕр

en: now
os: ныр

[ctx: naturaltime]
en: %(delta)s from now
os: %(delta)s енырӕй
