django - en to sq translation catalogue (66 entries)

en: Humanize
sq: Jepi Formë Njerëzore

[ctx: ordinal 11, 12, 13]
note: Translators: Ordinal format for 11 (11th), 12 (12th), and 13 (13th).
en: {}th
sq: -të

[ctx: ordinal 0]
note: Translators: Ordinal format when value ends with 0, e.g. 80th.
en: {}th
sq: -të

[ctx: ordinal 2]
note: Translators: Ordinal format when value ends with 2, e.g. 82nd, except 12.
en: {}nd
sq: -të

[ctx: ordinal 3]
note: Translators: Ordinal format when value ends with 3, e.g. 83th, except 13.
en: {}rd
sq: -të

[ctx: ordinal 4]
note: Translators: Ordinal format when value ends with 4, e.g. 84th.
en: {}th
sq: -të

[ctx: ordinal 5]
note: Translators: Ordinal format when value ends with 5, e.g. 85th.
en: {}th
sq: -të

[ctx: ordinal 6]
note: Translators: Ordinal format when value ends with 6, e.g. 86th.
en: {}th
sq: -të

[ctx: ordinal 7]
note: Translators: Ordinal format when value ends with 7, e.g. 87th.
en: {}th
sq: -të

[ctx: ordinal 8]
note: Translators: Ordinal format when value ends with 8, e.g. 88th.
en: {}th
sq: -të

[ctx: ordinal 9]
note: Translators: Ordinal format when value ends with 9, e.g. 89th.
en: {}th
sq: -të

en: %(value).1f million | %(value).1f million
sq[0]: %(value).1f milion
sq[1]: %(value).1f milionë

en: %(value)s million | %(value)s million
sq[0]: %(value)s milion
sq[1]: %(value)s milionë

en: %(value).1f billion | %(value).1f billion
sq[0]: %(value).1f miliard
sq[1]: %(value).1f miliardë

en: %(value)s billion | %(value)s billion
sq[0]: %(value)s miliard
sq[1]: %(value)s miliardë

en: %(value).1f trillion | %(value).1f trillion
sq[0]: %(value).1f trilion
sq[1]: %(value).1f trilionë

en: %(value)s trillion | %(value)s trillion
sq[0]: %(value)s trilion
sq[1]: %(value)s trilionë

en: %(value).1f quadrillion | %(value).1f quadrillion
sq[0]: %(value).1f kuadrilion
sq[1]: %(value).1f kuadrilionë

en: %(value)s quadrillion | %(value)s quadrillion
sq[0]: %(value)s kuadrilion
sq[1]: %(value)s kuadrilionë

en: %(value).1f quintillion | %(value).1f quintillion
sq[0]: %(value).1f kuintilion
sq[1]: %(value).1f kuintilionë

en: %(value)s quintillion | %(value)s quintillion
sq[0]: %(value)s kuintilionë
sq[1]: %(value)s kuintilionë

en: %(value).1f sextillion | %(value).1f sextillion
sq[0]: %(value).1f sestilion
sq[1]: %(value).1f sestilionë

en: %(value)s sextillion | %(value)s sextillion
sq[0]: %(value)s sestilion
sq[1]: %(value)s sestilionë

en: %(value).1f septillion | %(value).1f septillion
sq[0]: %(value).1f septilion
sq[1]: %(value).1f septilionë

en: %(value)s septillion | %(value)s septillion
sq[0]: %(value)s septilion
sq[1]: %(value)s septilionë

en: %(value).1f octillion | %(value).1f octillion
sq[0]: %(value).1f oktilion
sq[1]: %(value).1f oktilionë

en: %(value)s octillion | %(value)s octillion
sq[0]: %(value)s oktilion
sq[1]: %(value)s oktilionë

en: %(value).1f nonillion | %(value).1f nonillion
sq[0]: %(value).1f nonilion
sq[1]: %(value).1f nonilionë

en: %(value)s nonillion | %(value)s nonillion
sq[0]: %(value)s nonilion
sq[1]: %(value)s nonilionë

en: %(value).1f decillion | %(value).1f decillion
sq[0]: %(value).1f decilion
sq[1]: %(value).1f decilionë

en: %(value)s decillion | %(value)s decillion
sq[0]: %(value)s decilion
sq[1]: %(value)s decilionë

en: %(value).1f googol | %(value).1f googol
sq[0]: %(value).1f gugol
sq[1]: %(value).1f gugolë

en: %(value)s googol | %(value)s googol
sq[0]: %(value)s gugol
sq[1]: %(value)s gugolë

en: one
sq: një

en: two
sq: dy

en: three
sq: tre

en: four
sq: katër

en: five
sq: pesë

en: six
sq: gjashtë

en: seven
sq: shtatë

en: eight
sq: tetë

en: nine
sq: nëntë

en: today
sq: sot

en: tomorrow
sq: nesër

en: yesterday
sq: dje

note: Translators: delta will contain a string like '2 months' or '1 month, 2 weeks'
en: %(delta)s ago
sq: %(delta)s më parë

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: an hour ago | %(count)s hours ago
sq[0]: një orë më parë
sq[1]: %(count)s orë më parë

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: a minute ago | %(count)s minutes ago
sq[0]: një minutë më parë
sq[1]: %(count)s minuta më parë

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: a second ago | %(count)s seconds ago
sq[0]: një sekondë më parë
sq[1]: %(count)s sekonda më parë

en: now
sq: tani

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: a second from now | %(count)s seconds from now
sq[0]: një sekondë më parë
sq[1]: %(count)s sekonda më parë

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: a minute from now | %(count)s minutes from now
sq[0]: për një minutë
sq[1]: për %(count)s minuta

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: an hour from now | %(count)s hours from now
sq[0]: për një orë
sq[1]: për %(count)s orë

note: Translators: delta will contain a string like '2 months' or '1 month, 2 weeks'
en: %(delta)s from now
sq: %(delta)s nga tani

[ctx: naturaltime-past]
note: Translators: 'naturaltime-past' strings will be included in '%(delta)s ago'
en: %d year | %d years
sq[0]: %d vit
sq[1]: %d vjet

[ctx: naturaltime-past]
en: %d month | %d months
sq[0]: %d muaj
sq[1]: %d muaj

[ctx: naturaltime-past]
en: %d week | %d weeks
sq[0]: %d javë
sq[1]: %d javë

[ctx: naturaltime-past]
en: %d day | %d days
sq[0]: %d ditë
sq[1]: %d ditë

[ctx: naturaltime-past]
en: %d hour | %d hours
sq[0]: %d orë
sq[1]: %d orë

[ctx: naturaltime-past]
en: %d minute | %d minutes
sq[0]: %d minutë
sq[1]: %d minuta

[ctx: naturaltime-future]
note: Translators: 'naturaltime-future' strings will be included in '%(delta)s from now'
en: %d year | %d years
sq[0]: %d vit
sq[1]: %d vjet

[ctx: naturaltime-future]
en: %d month | %d months
sq[0]: %d muaj
sq[1]: %d muaj

[ctx: naturaltime-future]
en: %d week | %d weeks
sq[0]: %d javë
sq[1]: %d javë

[ctx: naturaltime-future]
en: %d day | %d days
sq[0]: %d ditë
sq[1]: %d ditë

[ctx: naturaltime-future]
en: %d hour | %d hours
sq[0]: %d orë
sq[1]: %d orë

[ctx: naturaltime-future]
en: %d minute | %d minutes
sq[0]: %d minutë
sq[1]: %d minuta
