django - en to nn translation catalogue (19 entries)

en: PostgreSQL extensions
nn: PostgreSQL-utvidingar

en: Item %(nth)s in the array did not validate:
nn: Element %(nth)s i arrayen validerte ikkje:

en: Nested arrays must have the same length.
nn: Nysta arrayar må ha same lengde.

en: Map of strings to strings/nulls
nn: Oversyn over strenger til strenger/nulls

en: The value of “%(key)s” is not a string or null.
nn: Verdien til “%(key)s” er ikkje ein streng eller null.

en: Could not load JSON data.
nn: Kunne ikkje laste JSON-data.

en: Input must be a JSON dictionary.
nn: Inndata må vere ein JSON-dictionary.

en: Enter two valid values.
nn: Oppgje to gyldige verdiar.

en: The start of the range must not exceed the end of the range.
nn: Starten på serien må ikkje overstige enden av serien.

en: Enter two whole numbers.
nn: Oppgje to heiltal.

en: Enter two numbers.
nn: Oppgje to tal.

en: Enter two valid date/times.
nn: Oppgje to gyldige datoar/tidspunkt.

en: Enter two valid dates.
nn: Oppgje to gyldige datoar.

en: List contains %(show_value)d item, it should contain no more than %(limit_value)d. | List contains %(show_value)d items, it should contain no more than %(limit_value)d.
nn[0]: Lista inneheld %(show_value)d element, den bør ikkje innehalde fleire enn %(limit_value)d.
nn[1]: Lista inneheld %(show_value)d element, den bør ikkje innehalde fleire enn %(limit_value)d.

en: List contains %(show_value)d item, it should contain no fewer than %(limit_value)d. | List contains %(show_value)d items, it should contain no fewer than %(limit_value)d.
nn[0]: Lista inneheld %(show_value)d element, den bør ikkje innehalde færre enn %(limit_value)d.
nn[1]: Lista inneheld %(show_value)d element, den bør ikkje innehalde færre enn %(limit_value)d.

en: Some keys were missing: %(keys)s
nn: Nokon nyklar mangla: %(keys)s

en: Some unknown keys were provided: %(keys)s
nn: Nokon ukjende nyklar vart oppgjeve: %(keys)s

en: Ensure that this range is completely less than or equal to %(limit_value)s.
nn: Syrg for at serien er heilt mindre enn eller lik %(limit_value)s.

en: Ensure that this range is completely greater than or equal to %(limit_value)s.
nn: Syrg for at serien er heilt større enn eller lik %(limit_value)s.
