django - en to ro translation catalogue (19 entries)

en: PostgreSQL extensions
ro: Extensiile PostgreSQL

en: Item %(nth)s in the array did not validate:
ro: Elementul %(nth)s din mulțime nu s-a validat:

en: Nested arrays must have the same length.
ro: Vectorii imbricați trebuie să aibă aceeași lungime.

en: Map of strings to strings/nulls
ro: Asociere de șiruri de caractere cu șiruri de caractere/null.

en: The value of “%(key)s” is not a string or null.
ro: Valoarea “%(key)s” nu este un sir sau zero.

en: Could not load JSON data.
ro: Nu am putut încărca datele JSON.

en: Input must be a JSON dictionary.
ro: Intrarea trebuie să fie un dicționar JSON valid.

en: Enter two valid values.
ro: Introdu două valori valide.

en: The start of the range must not exceed the end of the range.
ro: Începutul intervalului nu trebuie să depășească sfârșitul intervalului.

en: Enter two whole numbers.
ro: Introdu două numere întregi.

en: Enter two numbers.
ro: Introdu două numere.

en: Enter two valid date/times.
ro: Introdu două date / ore valide.

en: Enter two valid dates.
ro: Introdu două date valide.

en: List contains %(show_value)d item, it should contain no more than %(limit_value)d. | List contains %(show_value)d items, it should contain no more than %(limit_value)d.
ro[0]: Lista conține %(show_value)d, nu ar trebui să conțină mai mult de %(limit_value)d.
ro[1]: Lista conține %(show_value)d, nu ar trebui să conțină mai mult de %(limit_value)d.
ro[2]: Lista conține %(show_value)d, nu ar trebui să conțină mai mult de %(limit_value)d.

en: List contains %(show_value)d item, it should contain no fewer than %(limit_value)d. | List contains %(show_value)d items, it should contain no fewer than %(limit_value)d.
ro[0]: Lista conține %(show_value)d, nu ar trebui să conțină mai puțin de %(limit_value)d.
ro[1]: Lista conține %(show_value)d, nu ar trebui să conțină mai puțin de %(limit_value)d.
ro[2]: Lista conține %(show_value)d, nu ar trebui să conțină mai puțin de %(limit_value)d.

en: Some keys were missing: %(keys)s
ro: Unele chei lipsesc: %(keys)s

en: Some unknown keys were provided: %(keys)s
ro: Au fost furnizate chei necunoscute: %(keys)s

en: Ensure that this range is completely less than or equal to %(limit_value)s.
ro: Asigură-te că intervalul este în întregime mai mic sau egal cu  %(limit_value)s.

en: Ensure that this range is completely greater than or equal to %(limit_value)s.
ro: Asigură-te că intervalul este în întregime mai mare sau egal cu %(limit_value)s.
