django - en to be translation catalogue (8 entries)

en: Redirects
be: Перанакіраванні

en: site
be: сайт

en: redirect from
be: накіраваць з

en: This should be an absolute path, excluding the domain name. Example: “/events/search/”.
be: Тут мусіць быць поўны шлях бяз назвы дамэна. Прыклад: “/events/search/”.

en: redirect to
be: накіраваць да

en: This can be either an absolute path (as above) or a full URL starting with a scheme such as “https://”.
be: Тут, як і ўверсе, мусіць быць поўны шлях, або поўная сеціўная спасылка, якая пачынаецца з “https://”.

en: redirect
be: накіраваньне

en: redirects
be: накіраваньні
