django - en to bg translation catalogue (8 entries)

en: Redirects
bg: Препратки

en: site
bg: сайт

en: redirect from
bg: препратка от

en: This should be an absolute path, excluding the domain name. Example: “/events/search/”.
bg: Това трябва да бъде абсолютен път, без името на домейна.  Пример: "/events/search/".

en: redirect to
bg: препратка към

en: This can be either an absolute path (as above) or a full URL starting with a scheme such as “https://”.
bg: Това може да бъде или абсолютен път (като горното) или пълен URL, започващ със схема, например "https://".

en: redirect
bg: препратка

en: redirects
bg: препратки
