django - en to ckb translation catalogue (8 entries)

en: Redirects
ckb: ئاڕاستەکردنەوەکان

en: site
ckb: پێگە

en: redirect from
ckb: ئاڕاستەکردنەوە لە

en: This should be an absolute path, excluding the domain name. Example: “/events/search/”.
ckb: ئەمە دەبێت ڕێجکەیەکی ڕەهابێت، بەبێ ناوی دۆمەین. نمونە: “/events/search/”.

en: redirect to
ckb: ئاڕاستەکردنەوە بۆ

en: This can be either an absolute path (as above) or a full URL starting with a scheme such as “https://”.
ckb: دەکرێت ئەمە یان ڕچکەی ڕەها بێت (وەکو سەرەوە) یان هەموو URL بێت کە بە سکیم دەستپێبکات وەک “https://”.

en: redirect
ckb: ئاڕاستەکردنەوە

en: redirects
ckb: ئاڕاستەکردنەوەکان
