django - en to cy translation catalogue (7 entries)

en: Redirects
cy: Ailgyfeiriadau

en: redirect from
cy: ailgyfeirio o

en: This should be an absolute path, excluding the domain name. Example: '/events/search/'.
cy: Dylai hon fod yn lwybr absoliwt, heb yr enw parth. Er enghraifft: '/digwyddiadau/chwilio/'.

en: redirect to
cy: ailgyfeirio i

en: This can be either an absolute path (as above) or a full URL starting with 'http://'.
cy: Gellir fod naill ai yn lwybr absoliwt (fel uchod) neu URL llawn yn dechrau â 'http://'.

en: redirect
cy: ailgyfeiriad

en: redirects
cy: ailgyfeiriadau
