django - en to da translation catalogue (8 entries)

en: Redirects
da: Omdirigeringer

en: site
da: webside

en: redirect from
da: omdiriger fra

en: This should be an absolute path, excluding the domain name. Example: “/events/search/”.
da: Dette skal være en absolut sti uden domænenavnet. Eksempel: “/nyheder/soeg/”

en: redirect to
da: omdiriger til

en: This can be either an absolute path (as above) or a full URL starting with a scheme such as “https://”.
da: Dette kan være enten en absolut sti (som ovenfor) eller en hel URL der starter med en protokol, fx “https://”.

en: redirect
da: omdiriger

en: redirects
da: omdirigeringer
