django - en to de translation catalogue (8 entries)

en: Redirects
de: Umleitungen

en: site
de: Website

en: redirect from
de: Umleitung von

en: This should be an absolute path, excluding the domain name. Example: “/events/search/”.
de: Hier sollte ein absoluter Pfad stehen, ohne den Domainnamen. Beispiel: „/events/search/“.

en: redirect to
de: Umleitung nach

en: This can be either an absolute path (as above) or a full URL starting with a scheme such as “https://”.
de: Hier muss entweder ein absoluter Pfad (wie darüber) oder eine komplette URL mit einem Schema, wie zum Beispiel „https://“, stehen.

en: redirect
de: Umleitung

en: redirects
de: Umleitungen
