django - en to fa translation catalogue (8 entries)

en: Redirects
fa: باز-ارسال‌ها

en: site
fa: سایت

en: redirect from
fa: فرم ارسال به نشانی جدید

en: This should be an absolute path, excluding the domain name. Example: “/events/search/”.
fa: می‌بایست یک مسیر مطلق و بدون نام دامنه باشد. مانند: '/events/search/'.

en: redirect to
fa: ارسال به نشانی

en: This can be either an absolute path (as above) or a full URL starting with a scheme such as “https://”.
fa: می‌تواند یک مسیر مطلق (همانند بالا) و یا یک آدرس کامل با 'http://‎' باشد.

en: redirect
fa: باز-ارسال

en: redirects
fa: باز-ارسال‌ها
