django - en to fr translation catalogue (7 entries)

en: Redirects
fr: Redirections

en: redirect from
fr: redirigé depuis

en: This should be an absolute path, excluding the domain name. Example: “/events/search/”.
fr: Ceci doit être un chemin absolu, sans nom de domaine. Par exemple, « /evenements/rechercher/ ».

en: redirect to
fr: redirigé vers

en: This can be either an absolute path (as above) or a full URL starting with a scheme such as “https://”.
fr: Ceci peut être soit un chemin absolu (voir ci-dessus) soit une URL complète débutant par un protocole tel que « https:// ».

en: redirect
fr: redirection

en: redirects
fr: redirections
