django - en to hu translation catalogue (8 entries)

en: Redirects
hu: Átirányítások

en: site
hu: honlap

en: redirect from
hu: átirányítva innen

en: This should be an absolute path, excluding the domain name. Example: “/events/search/”.
hu: Abszolút útvonal legyen, a domain név nélkül. Például: "/cikk/keres/".

en: redirect to
hu: átirányítva ide

en: This can be either an absolute path (as above) or a full URL starting with a scheme such as “https://”.
hu: Lehet abszolút útvonal is (mint feljebb), vagy teljes URL, amely "https://"-sel kezdődik.

en: redirect
hu: átirányítás

en: redirects
hu: átirányít
