django - en to hy translation catalogue (8 entries)

en: Redirects
hy: Վերահղում

en: site
hy: կայք

en: redirect from
hy: վերահղում

en: This should be an absolute path, excluding the domain name. Example: '/events/search/'.
hy: Սա պետք է լինի բացարձակ ճանապարհ, բացի տիրույթի անվանից։ Օրինակ․ '/events/search/'։

en: redirect to
hy: վերահղում

en: This can be either an absolute path (as above) or a full URL starting with 'http://'.
hy: Սա կարող է լինել բացարձակ ճանապարհ կամ ամբողջական URL, որը սկսվում է 'http://'֊ով։

en: redirect
hy: վերահղում

en: redirects
hy: վերահղումներ
