django - en to id translation catalogue (8 entries)

en: Redirects
id: Pengalihan

en: site
id: situs

en: redirect from
id: pengalihan dari

en: This should be an absolute path, excluding the domain name. Example: “/events/search/”.
id: Harus berupa lokasi absolut, tanpa nama domain. Contoh: “/events/search/”.

en: redirect to
id: pengalihan ke

en: This can be either an absolute path (as above) or a full URL starting with a scheme such as “https://”.
id: Ini dapat berupa jalur mutlak (seperti diatas) atau URL lengkap diawali dengan skema seperti “https://”.

en: redirect
id: pengalihan

en: redirects
id: pengalihan
