django - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Redirects
it: Redirezioni

en: site
it: sito

en: redirect from
it: redirezione da

en: This should be an absolute path, excluding the domain name. Example: “/events/search/”.
it: Deve essere un percorso assoluto, senza nome a dominio. Esempio: '/events/search/'.

en: redirect to
it: redirezione verso

en: This can be either an absolute path (as above) or a full URL starting with a scheme such as “https://”.
it: Può essere un percorso assoluto (come sopra) o un URL completo che inizia con "https: //".

en: redirect
it: redirezione

en: redirects
it: redirezioni
