django - en to ky translation catalogue (8 entries)

en: Redirects
ky: Буруулар

en: site
ky: сайт

en: redirect from
ky: бурулуп келатат

en: This should be an absolute path, excluding the domain name. Example: “/events/search/”.
ky: Бул доменди камтыбаган абсолюттук жол болуусу керек. Мисалы: “/events/search/”.

en: redirect to
ky: Бул жакка бар

en: This can be either an absolute path (as above) or a full URL starting with a scheme such as “https://”.
ky: Бул абсолюттук жол (жогорудай) же толук  "https://" сыяктуу схема менен башталган URL боло алат.

en: redirect
ky: буруу

en: redirects
ky: буруулар
