django - en to nl translation catalogue (8 entries)

en: Redirects
nl: Omleidingen

en: site
nl: website

en: redirect from
nl: omgeleid via

en: This should be an absolute path, excluding the domain name. Example: “/events/search/”.
nl: Dit moet een absoluut pad zijn, zonder de domeinnaam. Voorbeeld: ‘/events/search/’.

en: redirect to
nl: omleiden naar

en: This can be either an absolute path (as above) or a full URL starting with a scheme such as “https://”.
nl: Dit kan een absoluut pad zijn (zoals hierboven), of een volledige URL beginnend met een schema, zoals ‘https://’.

en: redirect
nl: omleiding

en: redirects
nl: omleidingen
