django - en to os translation catalogue (6 entries)

en: redirect from
os: арвитӕны формӕ

en: This should be an absolute path, excluding the domain name. Example: '/events/search/'.
os: Ай хъуамӕ уа ӕнӕ домены ном абсолютон фӕт. Цӕвиддон: '/events/search/'.

en: redirect to
os: арвитӕн ардӕм

en: This can be either an absolute path (as above) or a full URL starting with 'http://'.
os: Ай гӕнӕн ис уа абсолютон фӕт (куыд уӕлийӕ) кӕнӕ 'http://'-йӕ байдайгӕ ӕнӕхъӕн URL.

en: redirect
os: арвитӕн

en: redirects
os: арвитӕнтӕ
