django - en to pt_BR translation catalogue (7 entries)

en: Redirects
pt_BR: Redirecionamentos

en: redirect from
pt_BR: redirecionar de

en: This should be an absolute path, excluding the domain name. Example: “/events/search/”.
pt_BR: Este deve ser um caminho absoluto, excluindo o nome do domínio. Exemplo: "/events/search/".

en: redirect to
pt_BR: redirecionar para

en: This can be either an absolute path (as above) or a full URL starting with a scheme such as “https://”.
pt_BR: Este pode ser um caminho absoluto (como acima) ou uma URL completa começando com um esquema como "https://".

en: redirect
pt_BR: redirecionamento

en: redirects
pt_BR: redirecionamentos
