django - en to tk translation catalogue (8 entries)

en: Redirects
tk: Gaýtadan gönükdirmeler

en: site
tk: sahypa

en: redirect from
tk: gönükdirilen salgy

en: This should be an absolute path, excluding the domain name. Example: “/events/search/”.
tk: Bu domen ady hasaba almazdan, doly ýol bolmaly. Mysal: “/wakalar/gozleg/”.

en: redirect to
tk: gönükdirilen salgy

en: This can be either an absolute path (as above) or a full URL starting with a scheme such as “https://”.
tk: (ýokarydaky ýaly) absolýut yzarlama ýa-da "https://" bilen başlanýan sahypa gönükdirmesi bolup biler.

en: redirect
tk: gönükdirme

en: redirects
tk: gönükdirmeler
