django - en to tr translation catalogue (7 entries)

en: Redirects
tr: Yönlendirmeler

en: redirect from
tr: yönlendirilen adres

en: This should be an absolute path, excluding the domain name. Example: “/events/search/”.
tr: Bu, bir tam yol olmalıdır, etki alanı adı kullanılmadan yazılmalı. Örnek: “/olaylar/arama/”.

en: redirect to
tr: yönlendirildiği adres

en: This can be either an absolute path (as above) or a full URL starting with a scheme such as “https://”.
tr: Bu, ya bir tam yol (yukarıdaki gibi) ya da “https://” gibi bir şema ile başlayan tam bir URL olabilir.

en: redirect
tr: yönlendirme

en: redirects
tr: yönlendirmeler
