django - en to uk translation catalogue (8 entries)

en: Redirects
uk: Перенаправлення

en: site
uk: сайт

en: redirect from
uk: перенаправлення з

en: This should be an absolute path, excluding the domain name. Example: “/events/search/”.
uk: Шлях має бути абсолютним без доменного імені. Наприклад, “/events/search/”.

en: redirect to
uk: перенаправлення до

en: This can be either an absolute path (as above) or a full URL starting with a scheme such as “https://”.
uk: Шлях може бути або абсолютним (як вказано вище), або повним URL (який починається із схеми, як-от “https://”).

en: redirect
uk: перенаправлення

en: redirects
uk: перенаправлення
