django - en to ur translation catalogue (6 entries)

en: redirect from
ur: سے ری ڈائریکٹ

en: This should be an absolute path, excluding the domain name. Example: '/events/search/'.
ur: یہ مطلق پاتھ ھونا چاھئے، بغیر ڈومین نام کے۔ مثلاً '/events/search/'

en: redirect to
ur: ری ڈائریکٹ از طرف

en: This can be either an absolute path (as above) or a full URL starting with 'http://'.
ur: یہ مطلق پاتھ ھو سکتا ھے (جیسے اوپر ھے) یا مکمل یو آر ایل (URL) بمع 'http://'۔

en: redirect
ur: ری ڈائریکٹ

en: redirects
ur: ری ڈائیکٹس
