python-fedora 0.8.0 - en to ja translation catalogue (29 entries)

en: From %(then)s to %(now)s
ja: %(then)s から %(now)s

en: %d wiki changes in the past week
ja: %d wiki は先週変更されました

en: Warning: Number of changes reaches the API return limit.
    You will not get the complete list of changes unless
    you run this script using a 'bot' account.
ja: 警告: このAPIの返り値の制限に対し、多くの変更がされました。
    あなたがこのスクリプトで 'bot' アカウントを使用している限り、
    全ての変更リストを入手することはできません。

en: 
    == Most active wiki users ==
ja: 
    == 最も活発な wiki ユーザ ==

en: 
    == Most edited pages ==
ja: 
    == 最も編集されているページ ==

en: Loading FAS groups...
ja: FAS グループをロードしています...

en: Unable to load FAS groups. Did you set FAS_USERNAME and FAS_PASSWORD?
ja: FAS グループをロード出来ません。FAS_USERNAME と FAS_PASSWORDをセットしましたか？

en: FAS groups loaded. Don't forget to set FAS_USERNAME and FAS_PASSWORD to a low-privilege account.
ja: FAS グループがロードされました。FAS_USERNAME と FAS_PASSWORDを 制限アカウントにセットするのを忘れないでください。

en: Welcome, %s
ja: ようこそ %s

en: The credentials you supplied were not correct or did not grant access to this resource.
ja: あなたの証明書は正しくないか、このソースにアクセスする権限がありません。

en: You must provide your credentials before accessing this resource.
ja: このソースにアクセスする前に、あなたの証明書を提示しなければいけません。

en: Please log in.
ja: ログインしてください。

en: You have successfully logged out.
ja: ログアウトに成功しました。

en: Log In
ja: ログイン

en: User Name:
ja: ユーザー名:

en: Password:
ja: パスワード:

en: Login
ja: ログイン

en: CSRF attacks
ja: CSRF アタック

en:  are a means for a malicious website to make a request of another
            web server as the user who contacted the malicious web site.  The
            purpose of this page is to help protect your account and this server
            from attacks from such malicious web sites.  By clicking below, you are
            proving that you are a person rather than just the web browser
            forwarding your authentication cookies on behalf of a malicious
            website.
ja: とは、有害なウェブサイトが他のウェブサーバーに対し、その有害なウェブサイト
    　　にアクセスしたことのあるユーザのアカウント利用してリクエストをすることです。
    　　このページの目的は、あなたのアカウントと、
    　　このサーバーを有害なウェブサイトからの攻撃から守ることです。
    　　以下をクリックしてください。あなたが人間であり、
    　　有害なウェブサイトが貴方の認証を転送してきたのではないことを証明できます。

en: I am a human
ja: 私は人間です

en: Forgot Password?
ja: パスワードを忘れましたか？

en: Sign Up
ja: サインアップ

en: Welcome
ja: ようこそ

en: You are not logged in
ja: ログインしていません

en: CSRF protected
ja: CSRF は保護されました

en: Verify Login
ja: ログイン認証

en: Logout
ja: ログアウト

en: updating visit (%s)
ja: (%s) の訪問をアップデートしています

en: Username:
ja: ユーザー名:
