python-fedora 0.8.0 - en to da translation catalogue (28 entries)

en: From %(then)s to %(now)s
da: Fra %(then)s til %(now)s

en: %d wiki changes in the past week
da: %d wiki-ændringer den seneste uge

en: Warning: Number of changes reaches the API return limit.
    You will not get the complete list of changes unless
    you run this script using a 'bot' account.
da: Advarsel: Antallet af ændringer når API-returneringsgræsen.
    Du vil ikke få den komplette liste over ændringer medmindre
    du kører dette script med "bot"-kontoen.

en: 
    == Most active wiki users ==
da: 
    == Mest aktive wiki-brugere ==

en: 
    == Most edited pages ==
da: 
    == Mest redigerede sider ==

en: Loading FAS groups...
da: Indlæser FAS-grupper...

en: Unable to load FAS groups. Did you set FAS_USERNAME and FAS_PASSWORD?
da: Kunne ikke indlæse FAS-grupper. Angav du FAS_USERNAME og FAS_PASSWORD?

en: FAS groups loaded. Don't forget to set FAS_USERNAME and FAS_PASSWORD to a low-privilege account.
da: FAS-grupper indlæst. Glem ikke at angive FAS_USERNAME og FAS_PASSWORD til en konto med få privilegier.

en: Welcome, %s
da: Velkommen, %s

en: The credentials you supplied were not correct or did not grant access to this resource.
da: Kredentialerne du angav var ikke korrekte eller fik ikke adgang til denne ressource.

en: You must provide your credentials before accessing this resource.
da: Du skal angive dine kredentialer før du kan få adgang til denne ressource.

en: Please log in.
da: Log venligst ind.

en: You have successfully logged out.
da: Du er logget ud med success.

en: Log In
da: Logind

en: Password:
da: Adgangskode:

en: Login
da: Logind

en: CSRF attacks
da: CSRF-angreb

en:  are a means for a malicious website to make a request of another
            web server as the user who contacted the malicious web site.  The
            purpose of this page is to help protect your account and this server
            from attacks from such malicious web sites.  By clicking below, you are
            proving that you are a person rather than just the web browser
            forwarding your authentication cookies on behalf of a malicious
            website.
da:  er et middel for et ondsindet websted at lave en forespørgsel af en anden
            web-server som brugeren der har kontaktet det ondsindede websted.
            Formålet med denne side er at hjælpe med at beskytte din konto og denne server
            fra angreb fra sådanne ondsindede websteder. Ved at klikke nedenfor, bekræfter
            du at du er et mennesker og ikke bare webbrowseren som vidersender din
            godkendelsescookie på vegne af et ondsindet websted.

en: I am a human
da: Jeg er et menneske

en: Forgot Password?
da: Glemt adgangskode?

en: Sign Up
da: Meld dig til

en: Welcome
da: Velkommen

en: You are not logged in
da: Du er nu logget ind

en: CSRF protected
da: CSRF-beskyttet

en: Verify Login
da: Bekræft logind

en: Logout
da: Log ud

en: updating visit (%s)
da: opdaterer besøg (%s)

en: Username:
da: Brugernavn:
