python-fedora 0.8.0 - en to pt-BR translation catalogue (26 entries)

en: From %(then)s to %(now)s
pt-BR: De %(then)s para %(now)s

en: %d wiki changes in the past week
pt-BR: %d mudanças na wiki na semana passada

en: Warning: Number of changes reaches the API return limit.
    You will not get the complete list of changes unless
    you run this script using a 'bot' account.
pt-BR: Atenção: Números de mudanças ultrapassou o limite de retorno da API.
    Você não obterá a lista completa das mudanças sem que
    você execute esse script utilizando uma conta 'bot'.

en: 
    == Most active wiki users ==
pt-BR: 
    == Usuários mais ativos do wiki ==

en: 
    == Most edited pages ==
pt-BR: 
    == Páginas mais editadas ==

en: Loading FAS groups...
pt-BR: Abrindo grupos do FAS...

en: Unable to load FAS groups. Did you set FAS_USERNAME and FAS_PASSWORD?
pt-BR: Não foi possível abrir os grupos do FAS. Você definiu FAS_USERNAME e FAS_PASSWORD?

en: FAS groups loaded. Don't forget to set FAS_USERNAME and FAS_PASSWORD to a low-privilege account.
pt-BR: Grupos FAS carregados. Não esqueça de configurar o FAS_USERNAME e FAS_PASSWORD para uma conta de baixo privilégio.

en: Welcome, %s
pt-BR: Bem vindo, %s

en: The credentials you supplied were not correct or did not grant access to this resource.
pt-BR: As credenciais que forneceu não foram corretas ou não concederam o acesso a este recurso.

en: You must provide your credentials before accessing this resource.
pt-BR: Você deve prover sua credencial antes de acessar esse recurso.

en: Please log in.
pt-BR: Por favor efetue log in.

en: You have successfully logged out.
pt-BR: Você efetuou log off com sucesso.

en: User Name:
pt-BR: Nome de usuário:

en: Password:
pt-BR: Senha:

en: CSRF attacks
pt-BR: Ataques CSRF

en:  are a means for a malicious website to make a request of another
            web server as the user who contacted the malicious web site.  The
            purpose of this page is to help protect your account and this server
            from attacks from such malicious web sites.  By clicking below, you are
            proving that you are a person rather than just the web browser
            forwarding your authentication cookies on behalf of a malicious
            website.
pt-BR: São um meio para um site malicioso fazer uma requisição para outro
           servidor web como o usuário contactou o malicioso site. O
           propósito dessa página é ajudar a proteger sua conta e esse servidor
           de ataques desses sites maliciosos. Clicando abaixo, você está
           provando que você é uma pessoa e não apenas o navegador web
           encaminhando seus cookies de autenticação em nome de um site
           malicioso.

en: I am a human
pt-BR: Eu sou humano

en: Forgot Password?
pt-BR: Esqueceu a senha

en: Sign Up
pt-BR: Inscrever-se

en: Welcome
pt-BR: Bem vindo

en: You are not logged in
pt-BR: Você não está logado

en: CSRF protected
pt-BR: Protegido contra CSRF

en: Verify Login
pt-BR: Verifique o login

en: updating visit (%s)
pt-BR: atualizando visita (%s)

en: Username:
pt-BR: Usuário
