FormEncode - en to el translation catalogue (96 entries)

en: Please enter a value
el: Παρακαλούμε εισάγετε μια τιμή

en: The input must be a string (not a %(type)s: %(value)r)
el: Η είσοδος πρέπει να είναι τύπου συμβολοσειράς (όχι %(type)s: %(value)r)

en: The input must be a string (not None)
el: Η είσοδος πρέπει να είναι τύπου συμβολοσειράς (όχι None)

en: Britain
el: Βρετανία

en: Great Britain
el: Μεγάλη Βρετανία

en: %d digits
el: %d ψηφία

en: Please enter a zip code (%(format)s)
el: Παρακαλούμε εισάγετε έναν ταχυδρομικό κωδικό (%(format)s)

en: Please enter a zip code (%s)
el: Παρακαλούμε εισάγετε έναν ταχυδρομικό κωδικό (%s)

en: Please enter a valid postal code (for format see BS 7666)
el: Εισαγετε ενα σωστό ταχυδρομικό κώδικα (δείτε το BS 7666)

en: That country is not listed in ISO 3166
el: Αυτή η χώρα δέν είναι στο ISO 3166

en: Given postal code does not match the country's format.
el: Ο ταχυδρομικός κωδικας δεν είναι σωστός για την χώρα.

en: Please enter a state code
el: Παρακαλούμε εισάγετε έναν κωδικό πολιτείας

en: Please enter a state code with TWO letters
el: Παρακαλούμε εισάγετε έναν κωδικό πολιτείας με ΔΥΟ γράμματα

en: That is not a valid state code
el: Αυτός δεν είναι ένας έγκυρος κωδικός πολιτείας

en: Please enter a number, with area code, in the form ###-###-####, optionally with "ext.####"
el: Παρακαλούμε εισάγετε έναν αριθμό, με τον κωδικό περιοχής, στη μορφή ###-###-####, προαιρετικά με "ext.####"

en: Please enter a number, with area code, in the form +##-###-#######.
el: Παρακαλούμε εισάγετε έναν αριθμό, με τον κωδικό περιοχής, στη μορφή +##-###-#######.

en: That language is not listed in ISO 639
el: Αυτή η γλώσσα δέν είναι καταχωρημένη στο ISO 639

en: The input field %(name)s was not expected.
el: Το πεδίο %(name)s δεν επιτρέπεται εδώ.

en: Missing value
el: Λείπει πεδίο

en: The input must be dict-like (not a %(type)s: %(value)r)
el: Η τιμή πρέπει να είναι τύπου λεξικού (όχι %(type)s: %(value)r)

en: %(object)r is not a subclass of %(subclass)s
el: Το %(object)r δεν είναι υποκλάση του %(subclass)s

en: %(object)r is not a subclass of one of the types %(subclassList)s
el: Το %(object)r δεν είναι υποκλάση ενός από τους τύπους %(subclassList)s

en: %(object)r must be one of the types %(typeList)s
el: Το %(object)r πρέπει να είναι ενός από τους τύπους %(typeList)s

en: %(object)r must be of the type %(type)s
el: Το %(object)r πρέπει να είναι τύπου %(type)s

en: Enter a value less than %(maxLength)i characters long
el: Εισάγετε μία τιμή με μήκος μικρότερο από %(maxLength)i χαρακτήρες

en: Invalid value (value with length expected)
el: Μη έγκυρη τιμή (αναμενόταν τιμή με κάποιο μήκος)

en: Enter a value at least %(minLength)i characters long
el: Εισάγετε μία τιμή με μήκος τουλάχιστον %(minLength)i χαρακτήρες

en: You cannot enter a value here
el: Δε μπορείτε να εισάγετε μία τιμή εδώ

en: The input is not valid
el: Η είσοδος δεν είναι έγκυρη

en: Enter only letters, numbers, or _ (underscore)
el: Εισάγετε μόνο γράμματα, αριθμούς, ή _ (κάτω παύλα)

en: Invalid value
el: Μη έγκυρη τιμή

en: Value must be one of: %(items)s (not %(value)r)
el: Η τιμή πρέπει να είναι μία από τις εξής: %(items)s (όχι %(value)r)

en: Choose something
el: Επιλέξτε κάτι

en: Enter a value from: %(items)s
el: Εισάγετε μία τιμή από τις εξής: %(items)s

en: That value is not known
el: Αυτή η τιμή δεν είναι γνωστή

en: Nothing in my dictionary goes by the value %(value)s.  Choose one of: %(items)s
el: Τίποτα στο λεξικό του συστήματος δεν ταιριάζει με την τιμή %(value)s.  Επιλέξτε μία από τις εξής: %(items)s

en: Must be an integer index
el: Πρέπει να είναι ένας ακέραιος δείκτης

en: Index out of range
el: Δείκτης εκτός αποδεκτού εύρους

en: Item %(value)s was not found in the list
el: Το αντικείμενο %(value)s δε βρέθηκε στη λίστα

en: Date must be after %(date)s
el: Η ημερομηνία πρέπει να είναι μετά από %(date)s

en: Date must be before %(date)s
el: Η ημερομηνία πρέπει να είναι πριν από %(date)s

en: The date must be sometime in the future
el: Η ημερομηνία πρέπει να είναι στο μέλλον

en: Please enter a number that is %(min)s or greater
el: Παρακαλούμε εισάγετε έναν αριθμό που είναι %(min)s η μεγαλύτερο

en: Please enter a number that is %(max)s or smaller
el: Παρακαλούμε εισάγετε έναν αριθμό που είναι %(max)s η μικρότερο

en: Please enter an integer value
el: Παρακαλούμε εισάγετε μία ακέραια τιμή

en: Please enter a number
el: Παρακαλούμε εισάγετε έναν αριθμό

en: Enter a value %(min)i characters long or more
el: Εισάγετε μία τιμή με μήκος τουλάχιστον %(min)i χαρακτήρες

en: Invalid data or incorrect encoding
el: Μη έκγυρα δεδομένα ή λανθασμένη κωδικοποίηση

en: Please enter an email address
el: Παρακαλούμε εισάγετε μία ηλ. διεύθυνση

en: An email address must contain a single @
el: Μία ηλ. διεύθυνση πρέπει να περιέχει ένα μοναδικό @

en: The username portion of the email address is invalid (the portion before the @: %(username)s)
el: Το τμήμα της ηλ. διεύθυνσης με το όνομα χρήστη δεν είναι έγκυρο (το τμήμα πριν το @: %(username)s)

en: An error occured when trying to connect to the server: %(error)s
el: Ένα σφάλμα συνέβηκε κατά την προσπάθεια σύνδεσης στον εξυπηρετητή: %(error)s

en: The domain portion of the email address is invalid (the portion after the @: %(domain)s)
el: Το τμήμα της ηλ. διεύθυνσης με τον τομέα δεν είναι έγκυρο (το τμήμα μετά το @: %(domain)s)

en: The domain of the email address does not exist (the portion after the @: %(domain)s)
el: Ο τομέας της ηλ. διεύθυνσης δεν υπάρχει (το τμήμα μετά το @: %(domain)s)

en: You must start your URL with http://, https://, etc
el: Τα URL σας πρέπει να ξεκινούν με http://, https://, κλπ

en: That is not a valid URL
el: Αυτό δεν είναι έγκυρο URL

en: An error occurred when trying to access the URL: %(error)s
el: Ένα σφάλμα συνέβηκε κατά την προσπάθεια πρόσβασης στο URL: %(error)s

en: The server responded that the page could not be found
el: Ο εξυπηρετητής απάντησε ότι η σελίδα δε μπόρεσε να βρεθεί

en: The server responded with a bad status code (%(status)s)
el: Ο εξυπηρετητής απάντησε με έναν κακό κωδικό κατάστασης (%(status)s)

en: You must provide a full domain name (like %(domain)s.com)
el: Εισάγετε πλήρης domain (π.χ. %(domain)s.com)

en: Dots and dashes may not be repeated consecutively
el: Απαγορεύεται να υπάρχουν τελίες και παύλες στην σειρά

en: The XRI must be a string (not a %(type)s: %(value)r)
el: Το XRI πρέπει να είναι τύπου συμβολοσειράς (όχι %(type)s: %(value)r)

en: Please enter the date in the form %(format)s
el: Παρακαλούμε εισάγετε την ημερομηνία στη μορφή %(format)s

en: Please enter a month from 1 to 12
el: Παρακαλούμε εισάγετε έναν μήνα από 1 μέχρι 12

en: Please enter a valid day
el: Παρακαλούμε εισάγετε μία έγκυρη ημέρα

en: That month only has %(days)i days
el: Αυτός ο μήνας έχει μόνο %(days)i ημέρες

en: That is not a valid day (%(exception)s)
el: Αυτή δεν είναι μια έγκυρη ημέρα (%(exception)s)

en: Unknown month name: %(month)s
el: Άγνωστο όνομα μήνα: %(month)s

en: Please enter a number for the year
el: Παρακαλούμε εισάγετε έναν αριθμό για το χρόνο

en: Please enter a four-digit year after 1899
el: Παρακαλούμε εισάγετε ένα χρόνο με τέσσερα ψηφία μετά το 1899

en: You must indicate AM or PM
el: Πρέπει να προσδιορίσετε πμ ή μμ

en: There are too many :'s
el: Υπάρχουν πάρα πολλοί απόστροφοι

en: You may not enter seconds
el: Δε μπορείτε να εισάγετε δευτερόλεπτα

en: You must enter seconds
el: Πρέπει να εισάγετε δευτερόλεπτα

en: You must enter minutes (after a :)
el: Πρέπει να εισάγετε λεπτά (μετά από ένα :)

en: The %(part)s value you gave is not a number: %(number)r
el: Το τμήμα %(part)s που έχετε εισάγει δεν είναι αριθμός: %(number)r

en: You must enter an hour in the range %(range)s
el: Πρέπει να εισάγετε μία ώρα στο εύρος %(range)s

en: You must enter a minute in the range 0-59
el: Πρέπει να εισάγετε ένα λεπτό στο εύρος 0-59

en: You must enter a second in the range 0-59
el: Πρέπει να εισάγετε ένα δευτερόλεπτο στο εύρος 0-59

en: The name %(name)s is missing
el: Το όνομα %(name)s λείπει

en: Value should be %(true)r or %(false)r
el: Η τιμή πρέπει να είναι %(true)r ή %(false)r

en: Value does not contain a signature
el: Η τιμή δεν περιέχει υπογραφή

en: Signature is not correct
el: Η υπογραφή δεν είναι σωστή

en: A MAC address must contain 12 digits and A-F; the value you gave has %(length)s characters
el: Μια διεύθηνση MAC πρέπει να περιέχει 12 ψηφία και A-F; η τιμή που βάλατε ήταν %(length)s χαρακτήρες

en: MAC addresses may only contain 0-9 and A-F (and optionally :), not %(char)r
el: Διευθύνσεις MAC μπορούν μόνο να περιέχουν 0-9 και A-F (και προαιρετικά :), οχί %(char)r

en: Fields do not match (should be %(match)s)
el: Τα πεδία δεν ταιριάζουν (θα έπρεπε να είναι %(match)s)

en: Fields do not match
el: Τα πεδία δεν ταιριάζουν

en: Fields should be a dictionary
el: Τα πεδια πρέπει να είναι λεξικό

en: Please enter only the number, no other characters
el: Παρακαλούμε εισάγετε μόνο τον αριθμό, χωρίς άλλους χαρακτήρες

en: You did not enter a valid number of digits
el: Δεν έχετε εισάγει έναν έγκυρο αριθμό από ψηφία

en: That number is not valid
el: Ο αριθμός δεν είναι έγκυρος

en: The field %(key)s is missing
el: Το πεδίο %(key)s λείπει

en: Please enter numbers only for month and year
el: Παρακαλώ εισάγετε μόνο αριθμούς για μήνα και έτος

en: Invalid Expiration Date
el: Μη έγκυρη ημερομηνία λήξης

en: Please enter numbers only for credit card security code
el: Παρακαλώ εισάγετε νούμερο μονο για των κωδικό της πιστωτικής κάρτας"
    "Παρακαλούμε εισάγετε μόνο αριθμούς για τον κωδικό ασφάλειας της "
    "πιστωτικής κάρτας

en: Invalid credit card security code length
el: Μη έγκυρο μήκος του κωδικού ασφάλειας της πιστωτικής κάρτας
