FormEncode 1.2.4 - en to sv translation catalogue (22 entries)

en: Please enter a value
sv: Ange ett värde.

en: The input must be a string (not a %(type)s: %(value)r)
sv: Inmatningen måste bestå av en sträng (inte %(type)s: %(value)r)

en: The input must be a string (not None)
sv: Inmatningen måste bestå av en sträng (ej tom)

en: Please enter a zip code (%(format)s)
sv: Ange ett postnummer (%(format)s)

en: Please enter a zip code (%s)
sv: Ange ett postnummer (%s)

en: Please enter a valid postal code (for format see BS 7666)
sv: Ange ett giltigt postnummer (se BS 7666 för format)

en: That country is not listed in ISO 3166
sv: Det landet finns inte med i ISO 3166-listan.

en: Given postal code does not match the country's format.
sv: Det angivna postnumret överensstämmer inte med landsformatet.

en: That language is not listed in ISO 639
sv: Det språket inte är upptaget i ISO 639

en: The input field %(name)s was not expected.
sv: Inmatningsfältet %(name)s var inte förväntat.

en: Missing value
sv: Saknat värde

en: Date must be after %(date)s
sv: Datumet måste ligga efter %(date)s

en: Date must be before %(date)s
sv: Datumet måste ligga före %(date)s

en: The date must be sometime in the future
sv: Datumet måste ligga i framtiden

en: Enter a value not more than %(max)i characters long
sv: Ange ett värde som inte överstiger %(max)i tecken

en: Enter a value %(min)i characters long or more
sv: Ange ett värde som är %(min)i tecken långt

en: An email address must contain a single @
sv: En e-postadress får bara innehålla ett enda @

en: You must provide a full domain name (like %(domain)s.com)
sv: Du måste ange ett komplett domännamn (som %(domain)s.com

en: You must give a value for %s
sv: Du måste ange ett värde för %s

en: That number is not valid
sv: Det numret är inte giltigt för den korttypen

en: The field %(key)s is missing
sv: Fältet %(key)s saknas

en: Please enter numbers only for credit card security code
sv: Ange nummer för säkerhetskoder
