Holidays 0.76 - en_CA to ar translation catalogue (34 entries)

note: %s (observed).
en_CA: %s (observed)
ar: %s (ملاحظة)

note: New Year's Day.
en_CA: New Year's Day
ar: يوم السنة الجديدة

note: Good Friday.
en_CA: Good Friday
ar: جمعة جيدة

note: Canada Day.
en_CA: Canada Day
ar: يوم كندا

note: Dominion Day.
en_CA: Dominion Day
ar: يوم دومينيون

note: Labor Day.
en_CA: Labour Day
ar: عيد العمال

note: Christmas Day.
en_CA: Christmas Day
ar: عيد الميلاد

note: National Day for Truth and Reconciliation.
en_CA: National Day for Truth and Reconciliation
ar: اليوم الوطني للحقيقة والمصالحة

note: Remembrance Day.
en_CA: Remembrance Day
ar: يوم الذكرى

note: Boxing Day.
en_CA: Boxing Day
ar: يوم الملاكمة

note: Thanksgiving Day.
en_CA: Thanksgiving Day
ar: عيد الشكر

note: Armistice Day.
en_CA: Armistice Day
ar: يوم الهدنة

note: Victoria Day.
en_CA: Victoria Day
ar: يوم فيكتوريا

note: Family Day.
en_CA: Family Day
ar: يوم العائلة

note: Easter Monday.
en_CA: Easter Monday
ar: عيد الفصح الاثنين

note: Heritage Day.
en_CA: Heritage Day
ar: يوم التراث

note: British Columbia Day.
en_CA: British Columbia Day
ar: يوم كولومبيا البريطانية

note: Louis Riel Day.
en_CA: Louis Riel Day
ar: يوم لويس رئيل

note: Terry Fox Day.
en_CA: Terry Fox Day
ar: يوم تيري فوكس

note: Civic Holiday.
en_CA: Civic Holiday
ar: عطلة المدنية

note: New Brunswick Day.
en_CA: New Brunswick Day
ar: يوم نيو برونزويك

note: Memorial Day.
en_CA: Memorial Day
ar: يوم الذكرى

note: Saint Patrick's Day.
en_CA: Saint Patrick's Day
ar: عيد القديس باتريك

note: Saint George's Day.
en_CA: Saint George's Day
ar: عيد القديس جورج

note: Discovery Day.
en_CA: Discovery Day
ar: يوم الاكتشاف

note: Orangemen's Day.
en_CA: Orangemen's Day
ar: يوم رجال البرتقال

note: Natal Day.
en_CA: Natal Day
ar: يوم التأسيس

note: National Aboriginal Day.
en_CA: National Aboriginal Day
ar: اليوم الوطني للسكان الأصليين

note: Nunavut Day.
en_CA: Nunavut Day
ar: يوم نونافوت

note: Islander Day.
en_CA: Islander Day
ar: يوم الجزيرة

note: National Patriots' Day.
en_CA: National Patriots' Day
ar: يوم الوطنيين

note: Saint John the Baptist Day.
en_CA: Saint Jean Baptiste Day
ar: عيد القديس جان بابتيست

note: Saskatchewan Day.
en_CA: Saskatchewan Day
ar: يوم ساسكاتشوان

note: Funeral of Queen Elizabeth II.
en_CA: Funeral of Her Majesty the Queen Elizabeth II
ar: جنازة جلالة الملكة اليزابيث الثانية
