Python Holidays 0.28 - en to de translation catalogue (11 entries)

note: New Year's Day.
en: Neijoerschdag
de: Neujahr

note: Easter Monday.
en: Ouschterméindeg
de: Ostermontag

note: Labor Day.
en: Dag vun der Aarbecht
de: Tag der Arbeit

note: Europe Day.
en: Europadag
de: Europatag

note: Ascension Day.
en: Christi Himmelfaart
de: Christi Himmelfahrt

note: Whit Monday.
en: Péngschtméindeg
de: Pfingstmontag

note: National Day.
en: Nationalfeierdag
de: Nationalfeiertag

note: Assumption Day.
en: Léiffrawëschdag
de: Mariä Himmelfahrt

note: All Saints' Day.
en: Allerhellgen
de: Allerheiligen

note: Christmas Day.
en: Chrëschtdag
de: Weihnachten

note: St. Stephen's Day.
en: Stiefesdag
de: Zweiter Weihnachtsfeiertag
