Holidays 0.67 - en to fi translation catalogue (16 entries)

note: New Year's Day.
en: Ukiortaaq
fi: Uudenvuodenpäivä

note: Maundy Thursday.
en: Sisamanngortoq illernartoq
fi: Kiirastorstai

note: Good Friday.
en: Tallimanngorneq tannaartoq
fi: Pitkäperjantai

note: Easter Sunday.
en: Poorskip ullua
fi: Pääsiäispäivä

note: Easter Monday.
en: Poorskip-aappaa
fi: Toinen pääsiäispäivä

note: Great Prayer Day.
en: Ulloq qinuffiusoq
fi: Suuri rukouspäivä

note: Ascension Day.
en: Qilaliarfik
fi: Helatorstai

note: Whit Sunday.
en: Piinsip ullua
fi: Helluntaipäivä

note: Whit Monday.
en: Piinsip-aappaa
fi: Toinen helluntaipäivä

note: Christmas Day.
en: Juullip ullua
fi: Joulupäivä

note: Second Day of Christmas.
en: Juullip-aappaa
fi: Tapaninpäivä

note: Epiphany.
en: Kunngit pingasut ulluat
fi: Loppiainen

note: International Workers' Day.
en: Sulisartut ulluat
fi: Kansainvälinen työn päivä

note: National Day.
en: Ullortuneq
fi: Kansallispäivä

note: Christmas Eve.
en: Juulliaraq
fi: Jouluaatto

note: New Year's Eve.
en: Ukiortaami
fi: Uudenvuodenaatto
