Holidays 0.33 - en to fr translation catalogue (15 entries)

note: New Year's Day.
en: Nieuwjaar
fr: Nouvel An

note: Easter Sunday.
en: Pasen
fr: Pâques

note: Easter Monday.
en: Paasmaandag
fr: Lundi de Pâques

note: Labor Day.
en: Dag van de Arbeid
fr: Fête du Travail

note: Ascension Day.
en: O. L. H. Hemelvaart
fr: Ascension

note: Whit Sunday.
en: Pinksteren
fr: Pentecôte

note: Whit Monday.
en: Pinkstermaandag
fr: Lundi de Pentecôte

note: National Day.
en: Nationale feestdag
fr: Fête nationale

note: Assumption Day.
en: O. L. V. Hemelvaart
fr: Assomption

note: All Saints' Day.
en: Allerheiligen
fr: Toussaint

note: Armistice Day.
en: Wapenstilstand
fr: Jour de l'Armistice

note: Christmas Day.
en: Kerstmis
fr: Noël

note: Good Friday.
en: Goede Vrijdag
fr: Vendredi Saint

note: Friday after Ascension Day.
en: Vrijdag na O. L. H. Hemelvaart
fr: Vendredi suivant l'Ascension

note: Bank Holiday.
en: Banksluitingsdag
fr: Jour de fermeture bancaire
