Holidays 0.67 - en to no translation catalogue (16 entries)

note: New Year's Day.
en: Ukiortaaq
no: Nyttårsdag

note: Maundy Thursday.
en: Sisamanngortoq illernartoq
no: Skjærtorsdag

note: Good Friday.
en: Tallimanngorneq tannaartoq
no: Langfredag

note: Easter Sunday.
en: Poorskip ullua
no: Første påskedag

note: Easter Monday.
en: Poorskip-aappaa
no: Andre påskedag

note: Great Prayer Day.
en: Ulloq qinuffiusoq
no: Store bededag

note: Ascension Day.
en: Qilaliarfik
no: Kristi himmelfartsdag

note: Whit Sunday.
en: Piinsip ullua
no: Første pinsedag

note: Whit Monday.
en: Piinsip-aappaa
no: Andre pinsedag

note: Christmas Day.
en: Juullip ullua
no: Juledag

note: Second Day of Christmas.
en: Juullip-aappaa
no: Andre juledag

note: Epiphany.
en: Kunngit pingasut ulluat
no: Helligtrekongersdag

note: International Workers' Day.
en: Sulisartut ulluat
no: Arbeidernes internasjonale kampdag

note: National Day.
en: Ullortuneq
no: Nasjonaldag

note: Christmas Eve.
en: Juulliaraq
no: Julaften

note: New Year's Eve.
en: Ukiortaami
no: Nyttårsaften
