Holidays 0.67 - en to sv translation catalogue (16 entries)

note: New Year's Day.
en: Ukiortaaq
sv: Nyårsdagen

note: Maundy Thursday.
en: Sisamanngortoq illernartoq
sv: Skärtorsdagen

note: Good Friday.
en: Tallimanngorneq tannaartoq
sv: Långfredagen

note: Easter Sunday.
en: Poorskip ullua
sv: Påskdagen

note: Easter Monday.
en: Poorskip-aappaa
sv: Annandag påsk

note: Great Prayer Day.
en: Ulloq qinuffiusoq
sv: Stora bönedagen

note: Ascension Day.
en: Qilaliarfik
sv: Kristi himmelsfärdsdag

note: Whit Sunday.
en: Piinsip ullua
sv: Pingstdagen

note: Whit Monday.
en: Piinsip-aappaa
sv: Annandag pingst

note: Christmas Day.
en: Juullip ullua
sv: Juldagen

note: Second Day of Christmas.
en: Juullip-aappaa
sv: Annandag jul

note: Epiphany.
en: Kunngit pingasut ulluat
sv: Trettondedag jul

note: International Workers' Day.
en: Sulisartut ulluat
sv: Internationella arbetardagen

note: National Day.
en: Ullortuneq
sv: Nationaldag

note: Christmas Eve.
en: Juulliaraq
sv: Julafton

note: New Year's Eve.
en: Ukiortaami
sv: Nyårsafton
