Holidays 0.64 - source to th translation catalogue (15 entries)

note: New Year's Day.
source: Новый год
th: วันขึ้นปีใหม่

note: New Year Holidays.
source: Новогодние каникулы
th: วันหยุดขึ้นปีใหม่

note: Christmas Day.
source: Рождество Христово
th: วันคริสต์มาส

note: Defender of the Fatherland Day.
source: День защитника Отечества
th: วันพิทักษ์ปิตุภูมิ

note: International Women's Day.
source: Международный женский день
th: วันสตรีสากล

note: Holiday of Spring and Labor.
source: Праздник Весны и Труда
th: วันหยุดเทศกาลฤดูใบไม้ผลิและแรงงาน

note: International Workers' Solidarity Day.
source: День международной солидарности трудящихся
th: วันสมานฉันท์แรงงานสากล

note: Victory Day.
source: День Победы
th: วันแห่งชัยชนะ

note: Russia Day.
source: День России
th: วันชาติรัสเซีย

note: Day of the Adoption of the Declaration of Sovereignty of the Russian Federation.
source: День принятия Декларации о государственном суверенитете Российской Федерации
th: วันประกาศใช้คำประกาศอำนาจอธิปไตยรัฐแห่งสหพันธรัฐรัสเซีย

note: Unity Day.
source: День народного единства
th: วันเอกภาพแห่งชาติ

note: Day of consent and reconciliation.
source: День согласия и примирения
th: วันแห่งความตกลงและการปรองดอง

note: Anniversary of the Great October Socialist Revolution.
source: Годовщина Великой Октябрьской социалистической революции
th: วันครบรอบการปฏิวัติสังคมนิยมแห่งเดือนตุลาคมอันยิ่งใหญ่

note: Date format (see strftime() Format Codes).
source: %d.%m.%Y
th: %d/%m/%Y

note: Day off (substituted from %s).
source: Выходной (перенесено с %s)
th: วันหยุด (แทน %s)
