Holidays 0.61 - source to th translation catalogue (23 entries)

note: Khmer New Year's Replacement Holiday
source: ថ្ងៃឈប់សម្រាកសងជំនួសឲ្យពិធីបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មីប្រពៃណីជាតិ
th: วันหยุดชดเชยเทศกาลขึ้นปีใหม่ประเพณี

note: Special Public Holiday
source: ថ្ងៃឈប់សម្រាកសងជំនួស
th: วันหยุดชดเชย

note: International New Year Day.
source: ទិវាចូលឆ្នាំសាកល
th: วันปีใหม่สากล

note: Day of Victory over the Genocidal Regime.
source: ទិវាជ័យជម្នះលើរបបប្រល័យពូជសាសន៍
th: วันชัยชนะเหนือระบอบฆ่าล้างเผ่าพันธุ์เขมรแดง

note: International Women's Rights Day
source: ទិវាអន្តរជាតិនារី
th: วันสตรีสากล

note: Khmer New Year's Day
source: ពិធីបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មីប្រពៃណីជាតិ
th: เทศกาลขึ้นปีใหม่ประเพณี

note: International Labor Day
source: ទិវាពលកម្មអន្តរជាតិ
th: วันแรงงานสากล

note: Birthday of His Majesty Preah Bat Samdech Preah Boromneath NORODOM SIHAMONI, King of Cambodia
source: ព្រះរាជពិធីបុណ្យចម្រើនព្រះជន្ម ព្រះករុណា ព្រះបាទសម្តេចព្រះបរមនាថ នរោត្តម សីហមុនី
th: พระราชพิธีเฉลิมพระชนมพรรษา พระบาทสมเด็จพระบรมนาถ นโรดมสีหมุนี พระมหากษัตริย์แห่งราชอาณาจักรกัมพูชา

note: National Day of Remembrance
source: ទិវាជាតិនៃការចងចាំ
th: วันแห่งความทรงจำ

note: International Children's Day
source: ទិវាកុមារអន្តរជាតិ
th: วันเด็กสากล

note: Birthday of Her Majesty the Queen-Mother NORODOM MONINEATH SIHANOUK of Cambodia
source: ព្រះរាជពិធីបុណ្យចម្រើនព្រះជន្ម សម្តេចព្រះមហាក្សត្រី ព្រះវររាជមាតា នរោត្តម មុនិនាថ សីហនុ
th: พระราชพิธีเฉลิมพระชนมพรรษา สมเด็จพระบรมราชินี นโรดม มนีนาถ สีหนุ

note: Constitution Day
source: ទិវាប្រកាសរដ្ឋធម្មនុញ្ញ
th: วันรัฐธรรมนูญ

note: Mourning Day of the Late King-Father NORODOM SIHANOUK of Cambodia
source: ទិវាប្រារព្ឋពិធីគោរពព្រះវិញ្ញាណក្ខន្ឋ ព្រះករុណា ព្រះបាទសម្តេចព្រះ នរោត្តម សីហនុ ព្រះមហាវីរក្សត្រ ព្រះវររាជបិតាឯករាជ្យ បូរណភាពទឹកដី និងឯកភាពជាតិខ្មែរ ព្រះបរមរតនកោដ្ឋ
th: วันสดุดีพระบาทสมเด็จพระบรมนาถนโรดม สีหนุ พระบิดาแห่งเอกราช บูรณภาพแห่งดินแดน และเอกภาพของชาติกัมพูชา

note: Paris Peace Agreement's Day
source: ទិវារំលឹកសន្ធិសញ្ញាសន្តិភាពទីក្រុងប៉ារីស
th: วันรำลึกข้อตกลงสันติภาพกรุงปารีส

note: Coronation Day of His Majesty Preah Bat Samdech Preah Boromneath NORODOM SIHAMONI, King of Cambodia
source: ព្រះរាជពិធីគ្រងព្រះបរមរាជសម្បត្តិ របស់ ព្រះករុណា ព្រះបាទសម្តេចព្រះបរមនាថ នរោត្តម សីហមុនី ព្រះមហាក្សត្រនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា
th: พระราชพิธีเฉลิมฉลองการขึ้นครองราชสมบัติ พระบาทสมเด็จพระบรมนาถ นโรดมสีหมุนี พระมหากษัตริย์แห่งราชอาณาจักรกัมพูชา

note: National Independence Day
source: ពិធីបុណ្យឯករាជ្យជាតិ
th: วันประกาศเอกราชจากฝรั่งเศส

note: International Human Rights Day
source: ទិវាសិទ្ធិមនុស្សអន្តរជាតិ
th: วันสิทธิมนุษยชนโลก

note: Meak Bochea Day
source: ពិធីបុណ្យមាឃបូជា
th: วันมาฆบูชา

note: Visaka Bochea Day
source: ពិធីបុណ្យវិសាខបូជា
th: วันวิสาขบูชา

note: Royal Ploughing Ceremony
source: ព្រះរាជពិធីច្រត់ព្រះនង្គ័ល
th: พระราชพิธีบุญจรดพระนังคัลแรกนาขวัญ

note: Pchum Ben Day
source: ពិធីបុណ្យភ្ផុំបិណ្ឌ
th: เทศกาลงานวันสาร์ทภจุมบิณฑ์เขมร

note: Water Festival
source: ព្រះរាជពិធីបុណ្យអុំទូក បណ្តែតប្រទីប និងសំពះព្រះខែអកអំបុក
th: พระราชพิธีบุญแข่งเรือลอยกระทงไฟไหว้พระจันทร์และกินข้าวเม่า

note: Peace Day in Cambodia.
source: ទិវាសន្តិភាពនៅកម្ពុជា
th: วันสันติภาพกัมพูชา
