Holidays 0.58 - en to th translation catalogue (19 entries)

note: New Year's Day.
en: Nyårsdagen
th: วันขึ้นปีใหม่

note: Epiphany.
en: Trettondedag jul
th: วันสมโภชพระคริสต์แสดงองค์

note: Feast of the Annunciation.
en: Jungfru Marie bebådelsedag
th: วันสมโภชแม่พระรับสาร

note: Good Friday.
en: Långfredagen
th: วันศุกร์ประเสริฐ

note: Easter Sunday.
en: Påskdagen
th: วันอาทิตย์อีสเตอร์

note: Easter Monday.
en: Annandag påsk
th: วันจันทร์อีสเตอร์

note: May Day.
en: Första maj
th: วันเมย์เดย์ (วันแรงงาน)

note: Ascension Day.
en: Kristi himmelsfärdsdag
th: วันสมโภชพระเยซูเจ้าเสด็จขึ้นสวรรค์

note: National Day of Sweden.
en: Sveriges nationaldag
th: วันชาติสวีเดน

note: Whit Sunday.
en: Pingstdagen
th: วันสมโภชพระจิตเจ้า

note: Whit Monday.
en: Annandag pingst
th: วันจันทร์หลังวันสมโภชพระจิตเจ้า

note: Midsummer Eve.
en: Midsommarafton
th: วันก่อนวันกลางฤดูร้อน

note: Midsummer Day.
en: Midsommardagen
th: วันกลางฤดูร้อน

note: All Saints' Day.
en: Alla helgons dag
th: วันสมโภชนักบุญทั้งหลาย

note: Christmas Eve.
en: Julafton
th: วันคริสต์มาสอีฟ

note: Christmas Day.
en: Juldagen
th: วันคริสต์มาส

note: Second Day of Christmas.
en: Annandag jul
th: วันคริสต์มาสวันที่สอง

note: New Year's Eve.
en: Nyårsafton
th: วันสิ้นปี

note: Sunday.
en: Söndag
th: วันอาทิตย์
