Holidays 0.81 - en_PH to th translation catalogue (26 entries)

note: %s (estimated).
en_PH: %s (estimated)
th: %s (โดยประมาณ)

note: New Year's Day.
en_PH: New Year's Day
th: วันขึ้นปีใหม่

note: Chinese New Year.
en_PH: Chinese New Year
th: วันตรุษจีน

note: EDSA People Power Revolution Anniversary.
en_PH: EDSA People Power Revolution Anniversary
th: วันครบรอบการปฏิวัติพลังประชาชนเอ็ดซา

note: Maundy Thursday.
en_PH: Maundy Thursday
th: วันพฤหัสบดีศักดิ์สิทธิ์

note: Good Friday.
en_PH: Good Friday
th: วันศุกร์ประเสริฐ

note: Black Saturday.
en_PH: Black Saturday
th: วันเสาร์ศักดิ์สิทธิ์

note: Day of Valor.
en_PH: Araw ng Kagitingan
th: วันแห่งความกล้าหาญ

note: Labor Day.
en_PH: Labor Day
th: วันแรงงาน

note: Independence Day.
en_PH: Independence Day
th: วันประกาศเอกราชสาธารณรัฐฟิลิปปินส์

note: Ninoy Aquino Day.
en_PH: Ninoy Aquino Day
th: วันนินอย อากีโน

note: National Heroes Day.
en_PH: National Heroes Day
th: วันวีรบุรุษแห่งชาติ

note: All Saints' Day.
en_PH: All Saints' Day
th: วันสมโภชนักบุญทั้งหลาย

note: Bonifacio Day.
en_PH: Bonifacio Day
th: วันโบนีฟาซีโอ

note: Immaculate Conception.
en_PH: Feast of the Immaculate Conception of Mary
th: วันสมโภชแม่พระผู้ปฏิสนธินิรมล

note: Christmas Day.
en_PH: Christmas Day
th: วันคริสต์มาส

note: Rizal Day.
en_PH: Rizal Day
th: วันรีซัล

note: New Year's Eve.
en_PH: Last Day of the Year
th: วันสิ้นปี

note: Eid al-Fitr.
en_PH: Eid'l Fitr
th: วันอีฎิ้ลฟิตริ

note: Eid al-Adha.
en_PH: Eid'l Adha
th: วันอีดิ้ลอัฎฮา

note: Founding Anniversary of Iglesia ni Cristo.
en_PH: Founding Anniversary of Iglesia ni Cristo
th: วันครบรอบการสถาปนานิกายคริสตจักรของพระคริสต์

note: Additional special (non-working) day.
en_PH: Additional special (non-working) day
th: วันหยุดพิเศษ (เพิ่มเติม)

note: Elections special (non-working) day.
en_PH: Elections special (non-working) day
th: วันหยุดพิเศษ (เลือกตั้ง)

note: Christmas Eve.
en_PH: Christmas Eve
th: วันคริสต์มาสอีฟ

note: All Saints' Day Eve.
en_PH: All Saints' Day Eve
th: วันก่อนวันสมโภชนักบุญทั้งหลาย

note: All Souls' Day.
en_PH: All Souls' Day
th: วันภาวนาอุทิศแด่ผู้ล่วงลับ
