Python Holidays 0.28 - en to uk translation catalogue (11 entries)

note: New Year's Day.
en: Neijoerschdag
uk: Новий рік

note: Easter Monday.
en: Ouschterméindeg
uk: Великодній понеділок

note: Labor Day.
en: Dag vun der Aarbecht
uk: День праці

note: Europe Day.
en: Europadag
uk: День Європи

note: Ascension Day.
en: Christi Himmelfaart
uk: Вознесіння Господнє

note: Whit Monday.
en: Péngschtméindeg
uk: День Святого Духа

note: National Day.
en: Nationalfeierdag
uk: Національне свято

note: Assumption Day.
en: Léiffrawëschdag
uk: Внебовзяття Пресвятої Діви Марії

note: All Saints' Day.
en: Allerhellgen
uk: День усіх святих

note: Christmas Day.
en: Chrëschtdag
uk: Різдво Христове

note: St. Stephen's Day.
en: Stiefesdag
uk: День Святого Стефана
