Holidays 0.23 - en to uk translation catalogue (19 entries)

note: New Year's Day.
en: Nyårsdagen
uk: Новий рік

note: Epiphany.
en: Trettondedag jul
uk: Богоявлення

note: Feast of the Annunciation.
en: Jungfru Marie bebådelsedag
uk: Благовіщення

note: Good Friday.
en: Långfredagen
uk: Страсна пʼятниця

note: Easter Sunday.
en: Påskdagen
uk: Великдень

note: Easter Monday.
en: Annandag påsk
uk: Великодній понеділок

note: May Day.
en: Första maj
uk: Перше травня

note: Ascension Day.
en: Kristi himmelsfärdsdag
uk: Вознесіння Господнє

note: National Day of Sweden.
en: Sveriges nationaldag
uk: Національний день Швеції

note: Whit Sunday.
en: Pingstdagen
uk: Трійця

note: Whit Monday.
en: Annandag pingst
uk: День Святого Духа

note: Midsummer Eve.
en: Midsommarafton
uk: Переддень літнього сонцестояння

note: Midsummer Day.
en: Midsommardagen
uk: День літнього сонцестояння

note: All Saints' Day.
en: Alla helgons dag
uk: День усіх святих

note: Christmas Eve.
en: Julafton
uk: Святий вечір

note: Christmas Day.
en: Juldagen
uk: Різдво Христове

note: Second Day of Christmas.
en: Annandag jul
uk: Другий день Різдва

note: New Year's Eve.
en: Nyårsafton
uk: Переддень Нового року

note: Sunday.
en: Söndag
uk: Неділя
