Holidays 0.66 - en to uk translation catalogue (10 entries)

note: %s (observed).
en: %s (observado)
uk: %s (вихідний)

note: Liberation Day.
en: Triunfo de la Revolución
uk: Тріумф революції

note: Victory Day.
en: Día de la Victoria
uk: День Перемоги

note: Good Friday.
en: Viernes Santo
uk: Страсна пʼятниця

note: International Workers' Day.
en: Día Internacional de los Trabajadores
uk: Міжнародний день трудящих

note: Commemoration of the Assault of the Moncada garrison.
en: Conmemoración del asalto a Moncada
uk: Вшанування памʼяті штурму Монкади

note: Day of the National Rebellion.
en: Día de la Rebeldía Nacional
uk: День національного повстання

note: Independence Day.
en: Inicio de las Guerras de Independencia
uk: Початок війни за незалежність

note: Christmas Day.
en: Día de Navidad
uk: Різдво Христове

note: New Year's Eve.
en: Fiesta de Fin de Año
uk: Переддень Нового року
