Holidays 0.60 - en to uk translation catalogue (22 entries)

note: New Year's Day.
en: Neujahr
uk: Новий рік

note: Good Friday.
en: Karfreitag
uk: Страсна пʼятниця

note: Easter Monday.
en: Ostermontag
uk: Великодній понеділок

note: Labor Day.
en: Erster Mai
uk: День праці

note: Ascension Day.
en: Christi Himmelfahrt
uk: Вознесіння Господнє

note: Whit Monday.
en: Pfingstmontag
uk: День Святого Духа

note: German Unity Day.
en: Tag der Deutschen Einheit
uk: День німецької єдності

note: Reformation Day.
en: Reformationstag
uk: День Реформації

note: Repentance and Prayer Day.
en: Buß- und Bettag
uk: День молитви та покаяння

note: Christmas Day.
en: Erster Weihnachtstag
uk: Перший день Різдва

note: Second Day of Christmas.
en: Zweiter Weihnachtstag
uk: Другий день Різдва

note: Easter Sunday.
en: Ostersonntag
uk: Великдень

note: Whit Sunday.
en: Pfingstsonntag
uk: Трійця

note: International Women's Day.
en: Internationaler Frauentag
uk: Міжнародний жіночий день

note: 75th anniversary of the liberation from Nazism and the end of the Second World War in Europe.
en: 75. Jahrestag der Befreiung vom Nationalsozialismus und der Beendigung des Zweiten Weltkriegs in Europa
uk: 75-та річниця визволення від націонал-соціалізму та завершення Другої світової війни в Європі

note: 80th anniversary of the liberation from Nazism and the end of the Second World War in Europe.
en: 80. Jahrestag der Befreiung vom Nationalsozialismus und der Beendigung des Zweiten Weltkriegs in Europa
uk: 80-та річниця визволення від націонал-соціалізму та завершення Другої світової війни в Європі

note: Epiphany.
en: Heilige Drei Könige
uk: Богоявлення

note: Corpus Christi.
en: Fronleichnam
uk: Свято Тіла і Крові Христових

note: All Saints' Day.
en: Allerheiligen
uk: День усіх святих

note: Assumption Day.
en: Mariä Himmelfahrt
uk: Внебовзяття Пресвятої Діви Марії

note: World Children's Day.
en: Weltkindertag
uk: Всесвітній день дітей

note: 75th anniversary of the East German uprising of 1953.
en: 75. Jahrestag des Aufstandes vom 17. Juni 1953
uk: 75-та річниця Повстання 1953 у Східній Німеччині
